Salı, Aralık 29, 2009

Sivasspor ve Ligin İkinci Yarısı


Az önce sportifcümleler'de bir yazı okudum Mehmet Yıldız'ın geri dönmesi ile ilgili uzun zamandır sakat olan ve bir daha sahalara dönemeyeceği söylenen Mehmet Yıldız Sivasspor ile Antalya kampına katılıyormuş üstelik sakatlığı tamamen geçmiş.

Sivasspor 2 sene şampiyonluğu kaçırmış bir takım, üstelik ligin zirvesinde o kadar çok kaldı ki ama hep son hafta yenilgileriyle şampiyonluğa el salladı. Bu sene şampiyonlar ligine katıldı ama ondan önce takım dağılmıştı. İskeleti bozulmuştu bi kere; Balili Antalya'da Kamerunlu Tum İstb.B.B'de ve diğerleri... Sonradan yapılan transferlerde takıma ısınamayınca Sivasspor önce hazırlık maçlarında yıkıldı, Avrupa'dan elendi ve şimdi ligin en alt sıralarında. Tüm taraftar hep ikinci yarıyı bekledi ve o an geldi Sivasspor'a büyük umutlarla gelen Ersen Martin gönderildi, Burno Zita, Onur Tuncer ve Mbemba’nında biletleri kesildi, şimdi Sivas'ta gözler transferlerde yeni gelecek olanlar ve Mehmet Yıldız'ında dönmesiyle Sivasspor ikinci yarıda bir başka olabilir!

Başkan ve Teknik direktör Muhsin Ertuğral 4 yabancı ve 1 yerli transfer olacağını söyledi.. Sivasspor'da kesinlik kazanan ilk transfer haberi ise 23 yaşındaki 1.81'lik boyu ile Mali'li orta saha oyuncusu Keita...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder