Pazar, Ocak 24, 2010

Galatasaray 1 : 0 Gaziantepspor & Harry Kewell


Dün bazı sebeblerden dolayı maçı izleyemedim, maçı daha sonra geniş özetlerini maç hakkındaki yorumları okuyup birşeyler karalayayım dedim. Nonda seyirci tarafında yuhalanmış dün maçta, haklımılar haksızmılar diyecek hiçbirşey bulamıyorum. Dün Neill, Caner ve Sarp günündeymiş. Rakip 37'de 10 kişi kalmış ve biz maç içine sadece 1 gol sığdırabilmişiz. Bunun için çeşitli baheneler uydurulabilir, hatta en büyük etken saha ve hava koşullarıda denilebilir. Hakemin kırmızı kart verdiği pozisyonda bir önceki hareket foul olabilir ama sen kalkıp hakeme birşeyler söylemeye hakkın yok! Kart kararı doğrudur, bariz saçma kararlarda vermiş hakem Galatasaray lehine, aleyhine ama penaltı pozisyonundaki futbolcuya neden kırmızı kart vermiş değildir inanın anlayamadım..


Her neyse başlığın yanında ki Kewell yazısı dikkatinizi çekmiştir sanırım, maçta olmayan adamı neden yazdığımı merak edebilirsiniz hemen söyleyeyim dün maç özetlerini yayınlayan kanalın tekinde yorum yapan arkadaşlardan biri bir duyum almış, Dos Santos Galatasaray'da ve ona yer açmak için Kewell'ın sözleşmesi fesh ediliyormuş.

Gerek Uefa Avrupa liginde elimizde sahada savaşacak bir forvet adayımızın kalmaması gerek Kewell'ın 2 ay kadar sahalardan uzak kalması bu transfer için büyük etkenmiş. Süper Lig'de Jo'yu sahaya sürebiliriz ama ondan Avrupa Ligin'de yaralanamıyoruz bildiğiniz gibi onun için en mantıklı seçenek şuan için Nonda'yı göndermek zaten taraftar tepkiside almaya başladı. Dos Santos ileri uçun her yerinde oynayabilen bir oyuncu üstelik kendini kanıtlamaya ihtiyaçı duyuyor. Bunun için mantıklı bir transfer olabilir. Bugün bir iki sitede Man.City'le aramızdaki ilişkilerin iyi olduğundan bahsedilmiş ve City bize teklif yaıyormuş, Robinho'yu size verelim diye salında Haldun ÜSTÜNel işin içinde olunca neden olmasın diyorum özellikle Neill'in imza töreninde söylediklerinden sonra... "Haldun beyle sadece 15 dakika konuştuk ve sözleşme imzalamaya karar verdim.."

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder