Pazartesi, Ocak 25, 2010

Giovani dos Santos Galatasaray'da {Kimdir?}


Bugün sabah aldığım bir duyum itibari ile Giovani dos Santos Galatasaray'da. Londra'da ransfer görüşmelerini sürdüren Haldun Üstünel fiyat konusunda biraz daha anlaşma sağlarsa opsiyonlu olarak Giovani dos Santos ile sözleşme imzalayacak! Uefa Avrupa liginde Jo'nun oynayamacak olması, Nonda ile bu işlerin tam olarak yürümeyeceğinin anlaşılması üzerine bu transfer gerçekleşmiştir!

Üstelik bu transfer için o kadar kötü bir haberim var ki en azından benim için çok kötü bir haber bu sezon sadece 3 - 4 maça yetişebilecek olan Kewell ile yollar ayrılıyor.

Dos Santos Kimdir?

11 Mayıs 1989 doğumlu Meksikalı forvet oyuncusu forvet demiyelimde ortasahanın rakip bölüme bakan her yerinde oynayabilir,  yani diğer bir deyimle atak ortasaha oyuncusu. Meksikalı bu sezon kiralık olarak Ipswich Town için ter döktü. Barcelona'da Frank Rijkaard döneminde oynadı yani hocamızın tanıdığı isimlerden birisidir kendisi. Barca'dan 6.000.000 € karşılığında Tottenham Hotspur'a transfer olmuştur. Totenham kulübü ise 08/09 sezonu için Ipswich Town'a kiralık vermiştir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder