Çarşamba, Ocak 20, 2010

João Alves de Assis Silva & Galatasaray


Lucas Neill transferinden sonra forvet hattına takviye yapmak isteyen takımımızda arayışlar devam ediyor ama henüz resmilik kazanmış bir transfer yok!

Bugün İngiliz medyasının önde gelen gazeteleri ve bazı internet siteleri Haldun Üstünel'in halen İngilterede olduğunu ve Everton kulübünde kiralık oynayan 'yu transfer edeceğimizi söyledi. Hatta bazı sitelere göre transfer resmilik bile kazanmış. ile ilgili olarak en son Maraton.com.tr özel haber yazarak transferin gerçekleştiğini ve yarım sezon anlaştığımızı yazdı.

Geçelim asıl konuya 1905 GSYİAD toplantısında konuşan başkanımız Adnan Polat 5 kulvarda hedefimizin kupalarını kaldırmak olduğunu söyledi ve bunu düşünen zeki medyamız sürekli olarak Avrupa'da oynamamış yani şuan için Uefa Avrupa liginde oynayabilecek futbolcuları yazdı. Ama en son yazılan Jo bu koşula uygun değil transfer edildiği takdirde Uefa Avrupa liginde oynayamayacak!

Gelelim Jo'ya 1987 doğumlu genç forvet ismini Cska Moskova'da duyurdu. 2003 - 2005 sezonunda Corinthians forması giyen futbolcu ilk olarak Avrupa futbolunda Cska Moskova'nın dikkatini çekmiş olacak ki transferi gerçekleşti 2 sene oynadığı Cska'da yılın futbolcusu seçildi. 1,90 m boyundaki futbolcu bu sene kiralık oynadığı Evorton'da istediği futbolu oynayamamış olması ve Kewell'ın kankası Neill'den sonra şimdide Elano'nun kankası Jo'yu transfer etmemiz bizim için faydalı olabilir.

Jo Nonda'dan hızlı bir futbolcu teke tekde çok etikili bir isim ve pozisyonlarda nerede duracağını çok iyi biliyor. Bu nedenle Baroş'un yokluğunda olası bir sakatlıkta ve malumunuz 3 günde 1 maç yapacağımız zamanlar olacak bu zamanlarda Baroş'un yerini doldurabilecek bir futbolcudur efendim kendileri.

2 yorum:

  1. çok iyi bir transfer ama uefa kupası maçlarında oynayamayacak olması pek hoş değil. ayrıca kiralama süresinin yarım sezon olması düşündürücü, futbolcunun performansını etkilemesinden korkuyorum. keşke 1,5 sezon yapabilseydik sözleşmeyi. nonda ile karşılaştırılmasını pek anlayamadım aslında, ikiside hücum oyuncusu olmasına rağmen stilleri tamamen farklı. bu hakan şükür ile saviola 'yı karşılaştırmak gibi duruyor. nonda kaleye arkası dönük daha rahat oynayabilen bir futbolcu, yeni transferimiz JOÂO ise çok daha hızlı, şut ve koşu olarak kaleye daha çabuk yönelebilen bir futbolcu. hayırlı olmasını diliyorum. seydieser@hotmail.com

    YanıtlaSil
  2. Bende aynı cümleleri kurdum nerdeyse aslında karşılaştırma yanlış değil kardeşim, çünkü Galatasaray sistem futbolu oynayan bir takım ve bunu değiştirmesi imkansız gibi birşey çünkü Rijkaard Barcelona'da bile en eli sıkıştığı anda gene sisteminden hiç bir taviz vermemiş bir teknik adam. Jo uzun boyuna rağmen top hakimiyeti çok güzel ve bize lazım olan bu Jo genç birşeyleri değiştirebilir ama Nonda'da bu saatten sonra oyun sistemini pek değiştireceğini sanmıyorum..

    YanıtlaSil