Pazar, Ocak 31, 2010

Yenilere Merhaba Derken... Denizli 1 - Galatasaray 2

Maçın henüz başında oyunun kontolünü elimize almayı başardık. Arda'nın golüne kadar herşey çok iyi giderken Arda'nın golünden sonra oyunu takip eden, kontrölü yavaş yavaş eline almaya başlayan takım Denizlispor oldu. Bizi geçtik ilk golden sonra takım olarak oyunu zaten kafamızda bitirmiştik. İkinci yarının ortalarında  tekrar toparlandık, ataklarımıza kaldığımız yerden devam ettik ve dakika 62. dakika'da yeni transferimiz Jo ilk golünü attı.


Sahada forma için oynayan başka bir isim daha var sürekli bastırıyor, kanatlara yardım ediyor, hem defans'a yardım ediyor, hem ataklara dikine gidip posizyonlar yaratıyor ki bu posizyonların birinin sonuçunda Jo golümüzü atıyor.
Kafasında avrupa maçını bitirmiş bir kalecimiz var. Nonda ve Linderoth derken herkesin gitmesini istediği bir başka oyuncu kalecimiz Leo, o gol nasıl yenir anlamış değilim, kalede Ufuk olsaydı belki çok fazla tecrübeli der geçirirdik ama Leo'ya bırakalım Leo'yu Galatasaray'ın kalecisine yakışmadı.
Defans'ta ise Servet ve Neill iyi anlaşmış gibi duruyor, Neill topu ayağına aldığı zaman oyunu kurmak için akıllı paslar atıyor. Sabri'nin geri dönmesini bekliyoruz, sanırım Sabri - Servet - Neill - H.Balta 4'lüsü çok sağlam olacak!
Geri dönmek demişken A.Kader Keita bugün dönüyor.

Emre Güngör ile Jo'yu değiştirerek aslında Avrupa'da Gio ile nasıl oynayacağımızı merak edenler cevaplarına kavuştular, bu değişiklikten sonra Barış yerinde Keita olsaydı Gio ile farkı açabilirdik, Caner saol açık oynadığı zaman daha etkili olabiliyor. Sanırım üstünlüğü Galatasaray aldıktan sonra bir bakıma Avrupa maçlarındaki dizilişimizi görmüş olduk.

Bu arada gol attıktan sonraki tablo heyecan verici. Jo - Arda - Gio düşünsenize bi...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder