Pazartesi, Mart 22, 2010

Sivasspor düşmesin. Ligin rengi solmasın

Başlık güzel oldu sanırım Sivasspor düşmesin ligin rengi solmasın.. Solacak tek ligin rengi olmasa gerek özellikle büyük takımların geleceği hafta bu şehirde herkes futbol konuşuyor. Şehrin havası değişiyor, kahve köşelerinde boş boş oturmaktansa insanların birbirleri ile düşüncelerini paylaştıkları, yorum getirdikleri konuları oluyor.

Geçen sene ve ondan önceki sene Sivasspor'un yakaladığı başarılar, özellikle geçen sene tüm şehir şampiyonluğa inanmıştı ki Sivas'ın her yerinde Şampiyonlar Ligi bayraklarını astırmıştı. - Sivasspor'a Şampiyonlar Ligin'de Başarılar Diliyoruz. Bu kelimenin Sivas gibi bir şehirde neler yarattığını sanırım buradakilerden başka kimse bilemez. - İst.Belediye maçında alınan yenilgi takımı şampiyonluktan etti. 4 Eylül'de oynanan maçta gülen taraf İst.Belediye olmuştu.

Daha sonra herkesin övgüyle bahsettiği Bülent Uygun takımı dağıttı. Hazırlık maçlarında herşeyin nasıl gideceği yavaş yavaş belli oluyordu. Çokta iddaalı olmayan takımlardan ağır yenilgiler alınmıştı. Sonra Şampiyonlar liginde herkesin bir umutla beklediği şampiyonlar ligin'de takımı yeniden kuran Bülent Uygun hocanın yaptığı hatalar iyice gün yüzüne çıkmıştı. Süper lig beklenenin aksine o kadar kötü gidiyor ki artık herkesin beklediği şey şuydu: "Artık bu son maçımız olsun, çıkışa geçelim." Oda olmadı. Devre arasına gelindiğinde Bülent Uygun istifa etmişti. Yerine getirilen Muhsin Ertuğral kendi kefil olduğu futbolcuları Sivasspor'a getirdi. Onlarında yaptıkları ortada.

Şuan Sivasspor'da Muhsin Ertuğral istifa etti. Ama ilginç olan şu; devre arasında Sivasspor taraftar anketlerinde suçlu olarak gösterilen Bülent Uygun olurken şimdi yeniden onun getirilmesini isteyenler büyük çoğunlukta.

Sivassporu baştan toparlayacak, Sivasspor'u bu seneki hedefi olan 40 puana ulaştıracak bir teknik adam bulunması ve acilen takıma yeni bir boyut kazandırılması lazım. Yoksa ligin rengi solacak, çünkü herşey için geç olabilir Sivasspor şuan 24 puanda ve sadece 9 maçı kaldı yani 21 puan, önünde Galatasaray, Beşiktaş ve Eskişehir gibi önemli maçlarda var.
Sivasspor düşmesin. Ligin rengi solmasın...

1 yorum:

  1. ah ah düşmesin tabi İnşallah yazık olur

    YanıtlaSil