Cumartesi, Temmuz 10, 2010

Juan Pablo Pino ve Galatasaray

Juan Pablo Pino 23 yaşında 1.76 boyunda Kolombiya'lı  kanat oyuncusu, ortasahanın ilerisinde her bölgede rahatlıkla oynayabilecek tarzda bacaklarına  hakim ve çok süratli bir futbolcu Pino.

Keita'yı göndermemizle o alanda keita'nın yerini doldurabilecek bir futbolcu ihtiyacı çıkmıştı Galatasarayımızda Keita kadar süratli sağlam durabilen bir futbolcu olması gerekirdi fakat Keita gibi bir futbolcuya bulmak elbette zor olacaktı. Keita futbolun estetik yönünüde iyi kullanabilen bir futbolcu, izleyiciye harika anlar yaşatan bir isimdi. Pablo'nun ondan daha aşağı kalır bir tarafı olduğunu düşünmeyin, en az keita kadar süratli hatta daha hızlı olduğunu söyleyebilirim ayaklarına hakim klas çalımlar yapabiliyor Pablo. Üstelik Keita'ya göre en mükemmel yanı nedir biliyor musunuz? Daha 23 yaşında olması, Galatasaray'ın Loric Cana transferinide sayarsak 2'de 2 yaptığını ve takımımızın  doğru yolda ilerlediğini söyleyebilirim.

Gelelim Pino'yla ilgili detaylara;

Futbola 17 yaşında Independiente Medellin takımında başladı ve burda toplam 40 maça çıktı genç futbolcu. Fransa liginde toplam 61 maçta görev aldı ve toplam 3038 dakika forma giydi. {Sadece Lig Maçları} 6 gol ve 6 asist yaptı ve 61 maçta sadece 1 defa kart gördü. -Sarı Kart-

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder