Pazartesi, Şubat 13, 2012

Muslera Chelsea ve Para

Son yıllarda en büyük açığımız, en büyük eksiğimiz kaleci bence. Kalede yaşanan sorunların bir türlü önüne geçemedik. Zapata, De Santic olayları resmen facia yaşattı bizlere, yenilen hatalı goller hep kalecilerimizi intihara götürdü.

Şimdi düşünüyorum da iyi ki o hatalı goller yenilmiş yoksa biz Muslera ile hiç tanışamayacaktık belki de, son yıllarda maçı kurtaran kalecimiz yok, hep hatalar fakat bu seneye dönüp bakıyorum Muslera'nın oyuna, skora katkısı olmadığı maç yok gibi.  Bu sene Muslera olmasaydı neler yapardık bilemiyorum, son maçta Amrabat'ın attığı 3 tane ara pas bizi resmen felç etti, kalede Muslera olmasa çekmişlerdi fişimizi bu açık.

Doğal olarak yüksek fiyatlı teklifler gelebilir, 27 m €'dan bahsedenler var fakat;

Hedefler büyükse satılmasın, yok eğer 30 yaşlarında pili bitmiş yıldızlar(!) ile yola devam edilecekse Muslera başarıları hak eden bir oyuncu, burada tutmanın bir gereği yok bence. Biz nasıl olsa bu kadrolarla Türkiye dışında başarıya koşamayız, eğer transfer hamlelerimiz böyle giderse (Reira.. vs) Avrupa'da başarı sağlayamayız.

Olaylara farklı açılardan bakmak gerekir, sattığımızı düşünelim,

Arda satıldı, para nerede? Yerine kimler geldi?
Keita satıldı, para nerede? Yerine kimler geldi?
Arda ve Keita bu takımda olsa, çok daha hoş bir oyun sergiliyorduk şuan.

İkisi de iyi paralara gitti, yerlerine gelen oyuncular tutmadı, eğer satıyorsan daha kalitelisini alacaksın sen GALATASARAY'sın. Fakat bunun farkında olmayan yöneticilerimiz var sanırım, oldu, oluyor ve olacakta.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder