Cuma, Şubat 15, 2013

Didier Drogba ve Gol!

Maçın geniş bir analizini yapmak istemiyorum, bu siteyi takip eden bir çok insan benden daha iyi analiz yapabilir belki. Şöyle oyuna bakıp, kısa cümleler ile oyunu anlatmak istersem, oyunu iki parçaya bölmeliyim.

Drogba


1) İleride top tutamayan ve ataklarını bir türlü en olgun düzeye taşıyamayan Galatasaray

Sürekli etkin bir görüntü çizdik, bekler sürekli ofansif yapıdaydı. Hatta Dany bile bazı posizyonlarda ileri çıkıp, takım arkadaşlarına yardım etti. Fakat top tutamama konusunda yakındığım şu; çok top kaybediyoruz. Paslarımız bir türlü istenilen seviyede olmadı ne yazık ki. Ataklardan hep eli boş döndük.

2) Drogba oyuna girdi ve her şey değişti

Çok daha fazla boş alan bulduk, çok daha iyi paslar yaptık. Tek pas işinde Drogba ve Sneijder iyi anlaşacak gibi duruyorlar. Sadece taraftarı değil, sanırım futbolcuları bile çoşturan kişi oldu Drogba. Golü atması ayrı durum, golü hazırlaması, isteği bile bu geceyi koparmaya yetti.
Burak ve Drogba ikilisi arkalarında Sneijder bu ileri üçlü sadece ligimizde değil Avrupa'da bile etkili olmak için yeterli.

Maçın hatası Semih'in sarı kart gördüğü posizyondu benim için, ayrıca sürekli gol için yüklendiğimiz zaman kalemizde tehlike görmemiz kaçınılmaz bir durum oluyor. Allah'tan kale emin ellerde.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder